Brama garażowa powinna spełniać zarówno wymagania estetyczne jak i funkcjonalne. Ważnymi cechami każdej bramy są wygląd, trwałość czy bezpieczeństwo. Brama segmentowa łączy w sobie wszystkie te elementy zapewniając najwyższy komfort jej użytkowania.

Brama segmentowa otwierając się pionowo do góry oszczędza miejsce zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Do Państwa wyboru pozostawiamy czy brama będzie otwierać się ręcznie czy automatycznie. Brama ręczna jest łatwa w obsłudze poprzez zastosowanie wału napędowego wraz ze sprężynami skrętnymi równoważącymi ciężar bramy. Natomiast zastosowanie automatu sprawia, iż wygodnie wjeżdżamy do garażu nie będąc narażonym na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W naszej ofercie znajduje się automatyka wielu renomowanych firm europejskich.

Płaszcz bramy zbudowany z paneli segmentowych o grubości 40 mm złożonych z blach stalowych cynkowanych ogniowo, a następnie lakierowanych lub powlekanych okleiną PCV. Wypełnienie paneli stanowi bezfreonowa pianka poliuretanowa.

Każda brama produkowana jest na indywidualne zamówienie – zarówno pod względem wymiaru jak i wyposażenia. Szeroki wybór przetłoczeń, kolorów czy struktur paneli pozwala na dopasowanie bramy do pozostałych elementów budynku.

Do wyboru ponad 200 kolorów bram lakierowanych i kilkadziesiąt oklein drewnopodobnych. W zależności od typu paneli do wyboru struktura woodgrain, gładka lub micro.

 

ATUTY BRAMY SEGMENTOWEJ
Trwałość
– konstrukcja bramy wykonana jest ze stalowych elementów, cynkowanych ogniowo, zabezpieczających bramę przed korozją. Wał ze sprężynami skrętnymi o wytrzymałości 20 000 cykli, odpowiednio wyważonymi umożliwia łatwe otwieranie bramy ręcznej. Do wyboru 4 typy prowadzeń umożliwiających zainstalowanie bramy w nowobudowanych jak już i tych istniejących budynkach.

Bezpieczeństwo
– brama wyposażona jest w zabezpieczenie chroniące przed jej samoczynnym opadnięciem w przypadku pęknięcia sprężyny, a panele zbudowane są w sposób uniemożliwiający zgniecenie palców. Każdy automat posiada wyłącznik przeciążeniowy, który wykrywa przeszkodę uniemożliwiając jej zgniecenie. Dodatkowo bramę automatyczną można wyposażyć w fotokomórki czy listwę krawędziową, które minimalizują ryzyko nieszczęśliwych wypadków.

Izolacja termiczna
– system trwałych uszczelnień na całym obwodzie bramy składa się z uszczelki górnej, uszczelek bocznych oraz międzysekcyjnych. Ponadto dolna uszczelka dwuwargowa schowana w dolnym panelu zapewnia prawidłowe dociskanie bramy do podłoża, tym samym zapewniając szczelność pomieszczenia. Panele wypełnione pianką poliuretanową zapobiegają nie tylko utracie ciepła z garażu, ale także skutecznie tłumią hałas.

Certyfikaty
– brama garażowa segmentowa sepełnia wymagania norm europejskich. Spełnienie ww. norm zostało potwierdzone przez jednostki notyfikujące.